PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 1 W ZWOLENIU

     
             

     
                     
             

     
                     
           

NASZE WYDARZENIA 2021/2022


image009.jpg   image010.jpg   image006.jpg   image008.jpg   image004.jpg   image001.jpg   image003.jpg

  Nasz udział w X Teatrałkach Zwoleńskich – 10.05.2022r.

     Grupa teatralna "Kotki-Psotki". Udział w X Tatrałkach Zwoleńskich. Grupa zdobyła III miejsce oraz Klara Durasiewicz otrzymała Nagrodę Aktorską za rolę Wiosny w spektau "Cztery Pory Roku".

image016.jpg   image002.jpg   image004.jpg   image008.jpg   image014.jpg   image007.jpg   image015.jpg   image001.jpg   image019.jpg

   Uroczystość wielkanocna w naszym przedszkolu – 14.04.2022r.

     W dniu 14 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość wielkanocna. Grupa „Pszczółek” przygotowana przez panią Iwonę Mendel i Annę Solecką wystąpiła w programie artystycznym pt. „Z barankiem i zającem – spotkanie wielkanocne”.
Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywały role: narratorów, kurczaków, pani wiosny, kogucika i kurki, baranka i zajączka. Grupa dziewczynek zachwyciła widzów prezentując „Taniec kwiatów” do utworu muzycznego „Warm Rain”. Wielkanocny występ pięciolatków uświetniły także radośnie brzmiące świąteczne piosenki i wspaniałe dziecięce życzenia skierowane do całej naszej społeczności przedszkolnej.
Miłym akcentem występu były gromkie brawa publiczności i gratulacje złożone przez panią Małgorzatę Krok. Świąteczną uroczystość zwieńczyły wielkanocne życzenia od pani dyrektor, tradycyjne dzielenie się jajkiem oraz słodka niespodzianka „od Zajączka” dla wszystkich przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Pszczółki” za wkład i zaangażowanie w przygotowania do tegorocznej uroczystości wielkanocnej.

image010.jpg     image004.jpg     image005.jpg     image014.jpg     image002.jpg

  Realizacja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w grupie Żabki i Słoneczka– 28.03 - 01.04.2022r.

     Jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię? To tylko niektóre z zagadnień, jakie porusza program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” -  jeden z największych ogólnopolskich programów edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.
     W tym roku szkolnym dzieci z grupy
Żabki i Słoneczka już po raz kolejny przenieśli się z Kubusiem w świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody przedszkolaki poznały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku do przyrody oraz poznały podstawowe zasady ekologii. Nasze zajęcia uatrakcyjniały filmy edukacyjne, audiobooki oraz karty pracy wykonywane w przedszkolu i w domu wspólnie z rodzicami proponowane przez autorów programu. Zajęcia rozwijały u przedszkolaków kreatywność, samodzielne myślenie oraz pozwoliły przyswoić wiedzę poprzez zabawę. Razem z Kubusiem dzieci zostały najlepszymi przyjaciółmi natury.

image005.jpg   image006.jpg   image001.jpg   image002.jpg   image004.jpg   image003.jpg

   Eliminacje Powiatowe do 39. Małego Konkursu Recytatorskiego – 15.03.2022r.

     Dnia 15.03.2022r. w kinie Świt" odbył się XXXIX Mały Konkurs Recytatorski. Myślą przewodnią konkursu było rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa, piękno języka polskiego i zapoznanie go z najcenniejszymi dziełami literatury polskiej. Mikołaj Pikul  z grupy "Kotki" reprezentował w konkursie Publiczne Przedszkole Nr 1 i zdobył wyróżnienie.

image001.jpg   image002.jpg   image003.jpg   image004.jpg   image005.jpg   image006.jpg

   FONOLANDIA 2021/22 PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO
           W GRUPACH „PSZCZÓŁKI” ORAZ „KOTKI” – 27.01.2022r.

     Trudno jest wyobrazić sobie współczesny świat bez telefonów, smartfonów, tabletów, komputerów czy Internetu. To są właśnie media cyfrowe i urządzenia mobilne, które zagościły w naszym codziennym życiu. Jeśli wykorzystujemy je świadomie i odpowiedzialnie, to pomagają nam w pracy i nauce,dostarczają informacji i rozrywki oraz służą do komunikacji. Używane w niewłaściwy sposób, mogą się stać realnym zagrożeniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
     Realizowany w naszym przedszkolu, w I semestrze roku szk. 2021/22 projekt edukacyjny „FONOLANDIA” miał na celu zapoznanie dzieci z bezpiecznymi sposobami korzystania z mediów cyfrowych.
     Dzieci pięcioletnie z grupy „Pszczółki” i grupy „Kotki” pod kierunkiem nauczycielek:
Iwony Mendel, Edyty Chołuj i Anny Soleckiej, w toku cyklicznie prowadzonych zajęć, zapoznały się z podstawową wiedzą na temat mediów cyfrowych.
Tematyka projektu zawierała trzy bloki tematyczne: dom, przedszkole i szkoła oraz przestrzeń publiczna. Rezultatem powyższych działań, podejmowanych we współpracy z rodzicami naszych przedszkolaków było m.in:
· stworzenie Domowego Kodeksu używania mediów cyfrowych i przestrzegania go przez dzieci, jak również pozostałych członków rodziny;
· przemyślane używanie mediów cyfrowych, w tym przedewszystkim Internetu oraz urządzeń mobilnych;
· używanie mediów cyfrowych w sposób higieniczny, z korzyścią dla zdrowiafizycznego, psychicznego oraz społecznego;
· wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez poświęcanie większej uwagi dziecku;
· umiejętne spędzanie czasu wolnego z najbliższymi w sposób kreatywny;
· zwiększenie świadomości związanej z negatywnymi skutkami nałogowego używaniamediów cyfrowych przez dzieci i ich rodziców.
     Ukoronowaniem powyższych działań było uzyskanie przez dzieci tytułu „Mistrza/mistrzyni odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych” oraz otrzymanie dyplomu.

image001.jpg image037.jpg image004.jpg image007.jpg image011.jpg image015.jpg image020.jpg image025.jpg image030.jpg image033.jpg

   Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszym przedszkolu – 21.01.2022r.

     Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe uroczystości obchodzone w naszym przedszkolu. Są one doskonałą okazją do kształtowania u dzieci uczuć miłości, dobroci i szacunku do starszych. Z tej okazji przedszkolaki pod czujnym okiem swoich wychowawczyń w dniu 21 stycznia prezentowały przygotowane programy artystyczne, które z powodu pandemii również w tym roku babcie i dziadkowie mogli obejrzeć on-line.
    Wnuczęta z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki i recytowały okolicznościowe wiersze, zatańczyły dla swojej babci i dziadka piękny tanieć, a także samodzielnie wykonały przepiękne prace plastyczne. Nie zabrakło też oczywiście najserdeczniejszych życzeń płynących prosto z głębi dziecięcych serduszek. Niespodzianką był również przygotowany słodki upominek.
       Na zakończenie prezentacji dzieci zabrała głoś pani
dyrektor przedszkola Małgorzata Kok przekazując wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia.

     Podsumowanie akcji ,,GÓRA GROSZA 2021” - 18.01.2022r.

     Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pomoc polega m.in. na tworzeniu programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź zorganizowaniu dla nich miejsc, będących w miarę możliwości najbardziej zbliżonych do warunków domu rodzinnego.
     Tegoroczna akcja zbiórki monet trwała od 02.11.2021 do 31.12.2021r. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zbierały „grosiki” do puszki umieszczonej w holu przedszkola. Każdy przynosił tyle, ile mógł. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wspólnie wiele zdziałać. Najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Uświadamiamy naszym dzieciom, że nie możemy być obojętni na los innych, że powinniśmy się zjednoczyć dla wspólnego dobra, dla wspólnego celu.      W akcję zaangażowały się wszystkie grupy wraz z rodzicami. Po zakończonej akcji zebrane pieniążki zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 
558 zł 67 gr.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznej akcji czuwały panie Anna Solecka i Anna Kuc.

image001.jpg   image006.jpg   image002.jpg   image009.jpg   image008.jpg   image005.jpg   image007.jpg

   Udział w XI Świątecznym Konkursie Kolęd on-line (Słoneczka i Misie) – 09.01.2022r.

     W tegorocznym XI Świątecznym Konkursie Kolęd on-line zorganizowanym przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu nasze przedszkole reprezentowały w kategorii zespół – przedszkole dzieci 4-letnie z grupy Misie utworem „Zostań Jezu mym braciszkiem” przygotowane przez wychowawczynię Małgorzatę Siewierską oraz dzieci 3 i 4-letnie z grupy Słoneczka utworem „Lulajże Jezuniu” przygotowane przez wychowawczynię Małgorzatę Pawlik-Paduch. W dniu 9 stycznia 2022 r. jury konkursu w składzie: ks. Piotr Stępień, s. Karolina i Anna Trzaskowska przyznało II miejsce w konkursie grupie Słoneczka oraz III miejsce grupie Misie. Jury oceniało muzykalność i walory głosowe, dostosowanie do możliwości wokalnych i ogólny wyraz artystyczny. Ponadto grupa Misie z liczbą 859 zajęła I miejsce w kategorii polubienia internetowe. Nagrody dla laureatów konkursu oraz pamiątkowe dyplomy grupowe wręczyła dzieciom i wychowawcom s. Iwona Turowska. Gratulacje.

image033.jpg  image016.jpg  image008.jpg  image014.jpg  image019.jpg  image022.jpg  image032.jpg  image034.jpg  image002.jpg

     Spotkanie kolędowe „ Bóg się rodzi” Grupa Misie – 22.12.2021r.

„ To właśnie tego wieczoru,
Gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha-
W serca złamane i smutne,
Cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
Od bardzo wielu już wieków,
Pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.”
    Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Kolędowego. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było
Spotkanie Kolędowe „ Bóg się rodzi” w dn. 22. 12. 2021r. W gwarze przedświątecznych przygotowań zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.
     W świąteczny nastrój wprowadził nas występ
dzieci 4-letnich z grupy Misie pod opieką pań: Małgorzaty Siewierskiej i Agnieszki Piekarz. Dzieci zaprezentowały piękne pastorałki oraz tańce: „ Taniec z lampionami” w wykonaniu chłopców i „ Taniec aniołków” w wykonaniu dziewczynek, nie zabrakło również pięknych i wzruszających życzeń, płynących prosto z dziecięcych serduszek. Po życzeniach pani dyrektor zaprosiła staropolskim obyczajem do wspólnego połamania się opłatkiem.
     W trakcie uroczystego obiadu na dzieci czekała miła niespodzianka. Każda grupa otrzymała świąteczny prezent.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Misie za wkład i zaangażowania w przygotowania tegorocznego Spotkania Kolędowego.

image002.jpg   image008.jpg   image013.jpg   image018.jpg   image020.jpg   image015.jpg   image001.jpg   image027.jpg   image011.jpg   image036.jpg

     Wycieczka Kotków i Pszczółek do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie – 21.12.2021r.

     W przedświąteczny, grudniowy wtorek dzieci z grupy „Kotki” i „Pszczółki”wyruszyły autokarem na swoją wielką, zimową przygodę do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Przedszkolaki pod opieką pań: Edyty Chołuj, Iwony Mendel i Anny Soleckiej miło spędziły dzień wypełniony mnóstwem niecodziennych atrakcji. Dzieci z radością odwiedziły Bajkową Krainę Lodu,w której miały okazję pobawić się z księżniczkami – Elzą i Anną oraz wesołym bałwankiem Olafem; spotkały się z Mikołajem w jego przytulnej, pełnej prezentów chacie; z zainteresowaniem wysłuchały świątecznych opowieści pani Śnieżynki i ćwiczyły tańce „wygibańce” naśladując ostrouche elfy. Wśród wielu niespodzianek było również zimowe kino animowane z ulubionymi bohaterami, kreatywne warsztaty plastyczne w szkole elfów, żywa szopka świąteczna z owieczkami, kózkami i sympatycznym osiołkiem, jak również zwiedzanie Jura Parku i Muzeum z epoki lodowcowej. W bogatym programie wycieczki znalazło się również miejsce na swobodny odpoczynek w bawialni i wzmocnienie sił pysznym obiadem w „Bałtowskim Zapiecku”. Kolejna już w tym roku wycieczka przyniosła naszym najstarszym przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń.

image004.jpg  image007.jpg  image013.jpg  image014.jpg  image019.jpg  image022.jpg  image024.jpg  image025.jpg

     Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki – 08.12.2021r.

     W dniu 8 grudnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci 3 – letnich z grupy Żabki. Podczas krótkiej części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynię grupy Jolantę Markowską dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w sali, pomagać kolegom, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, słuchać pani. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia przedszkolaka ołówkiem przez Panią Małgorzatę Krok – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Pani dyrektor w serdecznych słowach przekazała dzieciom gratulacje z okazji Pasowania. Miłą niespodzianką dla dzieci był również prezent - klocki. Na koniec dzieci pięknie podziękowały pani dyrektor za Pasowanie i wręczyły kwiaty.
     Niestety również w tym roku z powodu pandemii Covid-19 występów dzieci nie mogli na żywo obejrzeć ich rodzice. Uroczystość została jednak uwieczniona na nagraniu i pamiątkowych zdjęciach.
Naszym najmłodszym Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

image004.jpg image011.jpg image014.jpg image024.jpg image020.jpg image039.jpg image041.jpg image053.jpg image047.jpg image061.jpg
image062.jpg image022.jpg image023.jpg image004.jpg image009.jpg image024.jpg image030.jpg image040.jpg image033.jpg image031.jpg image051.jpg

   MIKOŁAJKI – 06.12.2021r.

,,Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie”.

     Dzień
6 grudnia to dzień szczególny dla wszystkich dzieci, bo właśnie w tym dniu czekają na Świętego Mikołaja. W naszym przedszkolu również od samego rana panowała atmosfera oczekiwania na wyjątkowego gościa. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrały czerwone mikołajowe czapki. W oddali z placu przedszkola zaczęły dobiegać rozmowy i odgłosy dzwonków. To one obwieściły wszystkim nadejście Świętego Mikołaja i jego pomocników – Elfów.      Dla wszystkich milusińskich z naszego przedszkola Elfy przygotowały wiele niespodzianek. Był quiz wiedzy o Mikołaju, zagadki, zabawy i tańce. Przedszkolaki recytowały Mikołajowi wierszyki, i zatańczyły z nim wspólny taniec. W zamian uroczy gość obdarował dzieci prezentami i słodkościami. Na zakończenie, jak co roku każde dziecko mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wizyta Świętego Mikołaja dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych chwil i przeżyć. Nad przebiegiem tego wyjątkowego spotkania czuwały nauczycielki Anna Solecka i Anna Kuc.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedszkolnych Mikołajek, oraz za wcielenie się w rolę Mikołajów i Elfów. Do zobaczenia za rok!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image007.jpg image014.jpg image015.jpg image017.jpg image018.jpg image021.jpg image023.jpg image025.jpg

     Uroczystość Pasowania dzieci z grupy Słoneczka i Kotki – 23.11.2021r.

     W dniu 23 listopada w sali Słoneczek odbyła się z niecierpliwością oczekiwana przez wszystkie dzieci uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci 3 i 4-letnie z grupy Słoneczka oraz 4 i 5-letnie z grupy Kotki zostały oficjalnie przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej. Po raz pierwszy uczestniczyły też w tak ważnym wydarzeniu.
    Na tę uroczystość przedszkolaki przygotowały wspólnie z
wychowawczynią Słoneczek Małgorzatą Pawlik-Paduch program artystyczny w którym poprzez wiersze i piosenki przedstawiły jak spędzają czas w przedszkolu. W swoich słowach zapewniły również, że chętnie przychodzić do przedszkola, bo ”czują się w nim jak w domu”. Zatańczyły i zaśpiewały wiele piosenek, również swoją ulubioną - "Przedszkolaki-rozrabiaki”.
Po występach przyszedł długo oczekiwany przez wszystkie dzieci czas pasowania. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, Aktu Pasowania na Przedszkolaka dokonała pani
dyrektor Małgorzata Krok. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Pani dyrektor w serdecznych słowach przekazała dzieciom oraz ich rodzicom życzyła i gratulacje z okazji Pasowania. Miłą niespodzianką dla dzieci był również prezent - klocki. Na koniec dzieci pięknie podziękowały pani dyrektor za Pasowanie i wręczyły kwiaty.
     Niestety również w tym roku z powodu pandemii Covid-19 występów dzieci nie mogli na żywo obejrzeć ich rodzice. Uroczystość została jednak uwieczniona na nagraniu i pamiątkowych zdjęciach.

image001.jpg     image006.jpg     image009.jpg     image011.jpg     image004.jpg     image002.jpg

  Czytanie bajek przez seniorów Dziennego Domu Seniora+ w Zwoleniu – 22.11.2021r.

     W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole nawiązało współpracę z Dziennym Domem Seniora+ w Zwoleniu. W ramach współpracy oraz realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odbywać się będzie cykliczne czytanie bajek w trzech grupach: Żabkach, Misiach i Słoneczkach.
    Celem działań będzie wzmacnianie więzi międzypokoleniowej, kultywowanie tradycji ludowych i narodowych, uczenie dzieci tolerancji w stosunku do ludzi starszych, sprawianie radości osobom starszym. Podejmowane działania będą spójne z kierunkami polityki MEN na bieżący rok szkolny.
     W dniu
22 listopada 2021r. odbyło się pierwsze czytanie bajek przez seniorów. Bajki dla dzieci przeczytali pani Henryka Rybak i pan Wiesław Bednarczyk. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały dwóch bajeczek. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.

image002.jpg     image005.jpg     image001.jpg     image004.jpg

   IV Zwoleński Konkurs Teatr jednego wiersza  – 16.11.2021r.

    W dniu 16 listopada 2021roku w Domu Kultury odbył się IV Zwoleński Konkurs „ Teatr Jednego Wiersza”. Do konkursu ogółem przystąpiło 85 wykonawców z 11 placówek oświatowych powiatu zwoleńskiego. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Nasze przedszkole w kategorii „ Przedszkola i klasy 0” reprezentowały Karolina Kusio i Zuzanna Woch z grupy „ Misie” przygotowane przez wychowawczynię Małgorzatę Siewierską. Dzielne Misie zaprezentowały wiersz Jacka Cudnego „ Zakochana parówka”. Dziewczynki zajęły zaszczytne III-cie miejsce. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali piękne nagrody i statuetki.

image015.jpg     image013.jpg     image003.jpg     image006.jpg     image012.jpg     image009.jpg

    Świętujemy Narodowe Święto Niepodlegości - "Szkoła do hymnu" – 10.11.2021r.

     W środę 10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób nasze przedszkole włączyło się we wspólne świętowanie kolejnej już 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
     W uwagi na pandemię każda grupa zaśpiewała hymn w swojej sali, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki w odświętnych strojach z kokardami na piersiach w obecności pani dyrektor Małgorzaty Krok, nauczycieli i pracowników przedszkola z dumą i powagą zaśpiewały hymn Polski. Tą ważną chwilę poprzedziły zajęcia przybliżające dzieciom znaczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz zajęcia plastyczne - wykonanie drzew w barwach narodowych. Na uwagę zasługują też, przepiękne biało-czerwone kokardy, które zdobiły piersi przedszkolaków wykonane w domu samodzielnie z rodzicami, którzy w ten sposób włączyli się w akcję #SzkołaDoHymnu. Takie chwile to dla dzieci prawdziwe lekcje patriotyzmu i rozwijania poczucia przynależności narodowej.

image002.jpg     image005.jpg     image007.jpg     image008.jpg    image010.jpg

     Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu – 14.10.2021r.

     Przedszkolaki z grupy "Kotki" pod opieką wych. E.Chołuj chcąc podziękować nauczycielom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie przygotowały akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej - "Nasza Pani".
    Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek i także tańców (Spoko Loko, Chocolate). Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek od dzieci  a od Rady Rodziców kwiaty. Pani dyrektor M. Krok złożyła swoim pracownikom życzenia zdrowia i wielu satysfakcji w pracy z dziećmi.

image001.jpg     image003.jpg     image005.jpg     image007.jpg     image009.jpg

     Pszczółki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Zwoleniu – 22.09.2021r.

     W dniu 22 września pięciolatki z grupy Pszczółki pod opieką pań Iwony Mendel i Anny Soleckiej wybrały się na wycieczkę do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Na miejscu czekał na dzieci st. asp. Stanisław Sochaj, który wcielił się w rolę przewodnika i oprowadził przedszkolaków po najciekawszych pomieszczeniach komendy. Dzieci odwiedziły m. in. stanowisko dyżurnego policji, pokoje biurowe oraz areszt, który wywarł na nich ogromne wrażenie. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowiadania pana aspiranta o codziennej służbie, funkcjach i zadaniach realizowanych przez policjantów. Nie zabrakło również pokazu radiowozów oraz ich wyposażenia. Na placu parkingowym starszaki miały okazję wsiąść do radiowozu, uruchomić policyjną syrenę i światła. W tym miejscu policjant przypomniał dzieciom numery alarmowe, wskazał w jakich sytuacjach należy zadzwonić po służby i jakie informacje przekazać. Wizyta w zwoleńskiej komendzie okazała się dla dzieci radosnym i ciekawym przeżyciem, z pewnością na długo zapisze się w ich pamięci.

image003.jpg   image004.jpg   image005.jpg   image006.jpg   image008.jpg   image009.jpg

 Spotkanie z policjantem – Grupa „ Misie” 22.09.2021 r.

     W dniu 22 września na zaproszenie dzieci i nauczycielek z grupy „ Misie” do naszego Przedszkola przybyli Panowie Policjanci. Spotkanie odbyło się w ramach tematu kompleksowego „ Moja droga do przedszkola”.
     Panowie Policjanci zabrali dzieci na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przed wycieczką Pan Policjant przypomniał zasady zachowania się podczas przejścia przez skrzyżowanie. Po powrocie każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć m.in. policyjny radar oraz policyjny alkomat. Panowie Policjanci zwrócili również uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżyli im, na czym polega praca Policjanta.
     Największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował przed naszym Przedszkolem. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.
     Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

image019.jpg   image024.jpg   image022.jpg   image015.jpg   image018.jpg   image004.jpg   image014.jpg

  Autokarowa wycieczka do "Farmy Iluzji" dzieci z grupy Kotków i Pszczółek – 15.09.2021r.

     Grupa "Kotków" i "Pszczółek" z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu 15 września 2021r. wybrała się na wycieczkę autokarową do "Farmy Iluzji " pod opieką pań E.Chołuj, I. Mendel, A. Soleckiej. To niezwykły park o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym osadzony w kontekście iluzji. Łączy w umiejętny sposób atrakcje dla przedszkolaków z doświadczeniami i efektami naukowymi, wspomaga rozwój intelektualny i sensoryczny. Zachęca również do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. 
     Przedszkolaki z przewodnikiem zwiedziły m.in. Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Przewrócony Pokój oraz podziwiały Studnię Nieskończoności, Lewitujący Kran, Meble Olbrzyma.
     Podczas spacerku po parku dzieci spotkały tajemniczą postać (jedną z maskotek parku) - Papugę pieczętując spotkanie wspólnym zdjęciem. Przedszkolaki korzystały również z przeróżnych placów zabaw. Do przedszkola wróciły zadowolone i zachwycone wspólnie spędzonym dniem. 

image014.jpg   image001.jpg   image008.jpg   image004.jpg   image005.jpg   image002.jpg   image011.jpg   image009.jpg   image012.jpg   image013.jpg

     „Narodowe czytanie” – udział Pszczółek i Kotków w ogólnopolskiej akcji – 03.09.2021r.

     W piątek 3 września nasze najstarsze przedszkolaki wraz z panią Iwoną Mendel oraz Edytą Chołuj włączyły się w akcję: „Narodowe czytanie”. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek odczytywane są publicznie w wielu miejscach w kraju, jak również w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 i co roku gromadzi tysiące Polaków.
     Udział pięciolatków w akcji poprzedzony był wyjściem grupy „Pszczółki” do Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu. Delegacja dzieci wypożyczyła książkę Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. I chociaż jest to literatura, dedykowana nieco starszym czytelnikom, to jednak udało się i dla młodszych wybrać odpowiedni fragment. Dzieci najpierw wysłuchały fragmentu utworu i próbowały odpowiadać na pytania do tekstu, potem obejrzały scenkę dramową w wykonaniu swoich opiekunów, później spacerowały po sali i liczyły kroki, niczym pan Dulski, a następnie bawiły się w naśladowanie bohaterów i odgrywanie wybranych ról. Zabawne scenki prezentowane przez odważnych, małych aktorów wywoływały salwy śmiechu i sprawiały dużo radości zarówno w grupie Pszczółek, jak i w grupie Kotków.
     Uczestnictwo przedszkolaków w powyższej akcji przyczyniło się do kształtowania postaw zaangażowania społecznego u dzieci, a także do rozwijania kompetencji kluczowych w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.


           
                     
                   
             

PPNR1©2008.Opracowanie:MPP