NASZE WYDARZENIA 2020/2021

image032.jpg image005.jpg image009.jpg image012.jpg image014.jpg image021.jpg image018.jpg image019.jpg image025.jpg image030.jpg

Europejski Dzień Języków Obcych - 07.10.2020r.

Kto języki obce zna,
ten się całkiem nieźle ma.
Jakie święto skrywa jesień
Gdy 26 wrzesień?
Wie to każdy z naszych smyków
Europejski Dzień Języków!”

26 września przypada międzynarodowe święto
Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, a jego głównym celem jest zachęcenie wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji tego święta na całym kontynencie organizowane są liczne imprezy i spotkania.
     W naszym przedszkolu
Dzień Języków Obcych obchodziliśmy 02 października. W ramach realizacji programu własnego „Bilingual Children – dwujęzyczne przedszkolaki” „Misie” i „Biedronki” wybrały się w „podróż po świecie”. Dzieci zostały zapoznane z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych krajach europejskich. Uczestniczyły w zabawach i grach językowych takich jak: dźwięki zwierząt „Animal sounds”, gry Bingo oraz kolorowały kolorowanki przedstawiające dzieci z całego świata. Dowiedziały się również jak witają się dzieci w różnych zakątkach świata. Starszaki czyli „Biedronki” wysłuchały piosenki „Panie Janie” w różnych językach oraz ilustrowały ją ruchem.
     Dzieci z grup Misie i Biedronki dowiedziały się, że języki obce można poznawać na wiele ciekawych sposobów. Głównym celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym nas świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami innych krajów/Małgorzata Siewierska/

image001.jpg

Podsumowanie przeprowadzonej w przedszkolu akcji charytatywnej dla małego Nikodema - 24.09.2020r.

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji charytatywnej – pomocy w zbiórce pieniędzy na operację małego Nikodema. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzono w dniach 18-23 września 2020r. W przedszkolu wystawiono dwie skarbonki przeznaczone na w/w cel w strefie rodzica: jedną przy drzwiach frontowych, drugą przy drzwiach od strony przedszkolnego ogrodu. W dniu 24 września 2020r. powołana komisja po zakończeniu akcji zliczyła zebrane w obu skarbonkach pieniądze. skarbonka I – 444.50 zł., skarbonka II – 467.76 zł. Całą zebraną sumę w kwocie 912.26 komisja przekazała w dniu 24 września 2020r. głównym organizatorom akcji. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków za udział w akcji.

image001.jpg     image003.jpg     image006.jpg     image010.jpg     image012.jpg

Motylki świętują Międzynarodowy Dzień Kropki - 15.09.2020r.

„Wierzę w siebie, jestem pomysłowy” pod takim hasłem dzieci z grupy „Motylki” w dniu 15 września pod opieką wychowawczyni Anny Kuc obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki
     Głównym celem tego zajęcia było budowanie we własne siły. Dzieci poznały bohaterkę książki The Dot-Vasthi, która poruszyła „kropkowy świat” i to dosłownie i uwierzyła we własne możliwości. Podczas zajęcia dzieci wypowiadały się co najbardziej lubią robić, co ich fascynuje odkrywając swoje mocne strony i talenty. Zabawy kropkami (układanie obrazków, kodowanie czy wypełnianie koła kropkami przy użyciu farb) dostarczyło dzieciom wiele radości. Na zakończenie wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy.